PODZIEL SIĘ

I sprawię, że będzie mieszkać bezpiecznie. Oz. 2,20b

To prawda – wierzący mają doznawać pokoju. Fragment, z którego pochodzą te wspaniałe słowa, mówi o pokoju „ze zwierzętami polnymi i ptactwem niebieskim, i płazami ziemi”. Jest to pokój z ziemskimi wrogami, tajemniczym złem i drobnymi zmartwieniami. Każde z nich mogłoby zakłócić nasz spokojny sen, ale żadne tego nie zrobi, gdyż Pan zniszczy wszystko, co zagraża Jego dzieciom: „Łuk i miecz, i wojnę zniosę z ziemi” (Oz 2,20b). Zapanuje prawdziwy pokój, kiedy wszelkie narzędzia niepokoju zostaną połamane na kawałki.

Wraz z tym pokojem przyjdzie też odpoczynek: „On i we śnie obdarza umiłowanego swego” (Ps 127,2). Całkowicie zaopatrzeni i wypełnieni Bożym pokojem wierzący kładą się na spokojny odpoczynek.

Nasz odpoczynek będzie bezpieczny. Położyć się to jedno, ale położyć się bezpiecznie to zupełnie co innego. Zostaliśmy wprowadzeni do krainy obietnic, do domu Ojca, i to tu, w objęciach Jego miłości, blisko serca Chrystusa, możemy czuć się prawdziwie bezpieczni. Dla wierzącego bezpieczniej jest położyć się w pokoju, niż siedzieć i zamartwiać się.

Pozwala mi spocząć wśród zielonych pastwisk. Ps 23,2.

Nigdy nie odpoczniemy, dopóki Pocieszyciel nie pozwoli nam spocząć.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here