Strona główna Klejnoty Obietnic Bożych ZAUFANIE OBIETNICY – Charles Spurgeon

ZAUFANIE OBIETNICY – Charles Spurgeon

164
0
PODZIEL SIĘ
?????????????????????????????????????????????????????????

Ziemię, na której leżysz, dam tobie i potomstwu twojemu. 1 m 18,13b

Żadna obietnica ani nie podlega indywidualnej interpretacji, ani nie dotyczy tylko jednego dziecka Bożego, lecz jest skierowana do wszystkich wierzących. Kiedy zaufasz którejś z Bożych obietnic, staje się ona twoją własnością.

I tak: to miejsce, w którym Jakub zatrzymał się, by odpocząć , objął później w posiadanie.  Kiedy znużony rozprostowywał swoje kości na polu, podkładając kamień pod głowę, nie pomyślał nawet, że otrzymuje właśnie prawo własności do tego kawałka ziemi, a jednak tak było.

We śnie ujrzał tę cudowną drabinę, która dla prawdziwie wierzących łączy ziemię z niebem. Miejsce, na którym stała, musiało być własnością Jakuba, bo inaczej nie miałby on dostępu do niebiańskich schodów. Wszelkie Boże obietnice wypełniły się w Chrystusie Jezusie i tak, jak On jest naszym Panem, podobnie każda obietnica należy do nas, jeśli z wiarą w niej odpoczniemy.

Jeśli jesteś znużony, użyj słów twojego Pana jako poduszki i połóż się w pokoju. Śnij tylko o Nim. Jezus jest Twoją drabiną światłości. Popatrz, jak nadchodzą i wchodzą po niej aniołowie, przechadzając się pomiędzy twoją duszą a twoim Bogiem i bądź pewien, że biblijne obietnice są twoim, danym ci przez Boga działem. Nie będzie zatem nadużyciem z twojej strony potraktowanie tychże obietnic jako swoich, wypowiedzianych właśnie do ciebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here