Strona główna Klejnoty Obietnic Bożych DROGA DO ZWYCIĘSTWA – Charles Spurgeon

DROGA DO ZWYCIĘSTWA – Charles Spurgeon

212
0
PODZIEL SIĘ

A BÓG POKOJU RYCHŁO ZETRZE SZATANA POD STOPAMI WASZYMI. RZ. 16,20

Dzisiejsza obietnica ma związek z wczorajszą. W Jezusie Chrystusie mamy udział nie tylko w Jego ukąszeniu w piętę, ale także w zwycięstwie odniesionym nad szatanem. Możemy własnymi stopami zdeptać starego smoka Obj. 20,2.

Wierzący w Rzymie byli zasmuceni z powodu konfliktów w Kościele, lecz ich Bóg był Bogiem pokoju i wlewał spokój do ich serc. Ich największy wróg zaś podstępnie podszedł tych, którym zabrakło czujności, i zwiódł serca nieostrożnych. Nie wyjdzie jednak na tym dobrze, gdyż zostanie zdeptany przez tych, których prześladował. Boże dzieci odniosą zwycięstwo, nie dzięki własnym umiejętnościom czy mocy, ale dzięki Bogu, który sam zetrze szatana. Chociaż zostanie on rzucony pod nasze stopy, dzieła starcia go dokona Bóg.

Przeciwstawmy się odważnie kusicielowi! U naszych stóp padną nie tylko niższe rangą duchy, ale sam książę ciemności. Z niezachwianą ufnością oczekujemy rychłego zwycięstwa. Wkrótce postawimy stopę na starym wężu. Co za radość pokonać zło! Co za hańba dla szatana być zdeptanym przez stopy ludzkie! Zdepczmy kusiciela poprzez wiarę w Pana Jezusa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here