Strona główna Klejnoty Obietnic Bożych PIERWSZA OBIETNICA BIBLII – Charles Spurgeon

PIERWSZA OBIETNICA BIBLII – Charles Spurgeon

211
0
PODZIEL SIĘ

I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem, ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. 1 M 3,15

Oto pierwsza Boża obietnica dana człowiekowi po jego upadku w grzech. Jest w niej zawarta cała Ewangelia i sedno przymierza łaski. W ogromnej mierze obietnica ta już się wypełniła. Jezus Chrystus , który narodził się z kobiety, został ukąszony w piętę było to ukąszenie śmiertelne. Jednak ostateczne zdeptanie głowy węża będzie o wiele groźniejsze!

Pozornie dokonało się ono, gdy Boży Syn zgładził nasze grzechy, zwyciężył śmierć, zmartwychwstał, i złamał moc szatana, ale oczekujemy jeszcze ostatecznego wypełnienia się tej obietnicy, gdy Jezus przyjdzie na ziemię po raz drugi w dniu sądu.

Dla nas obietnica ta ma znaczenie prorocze i mówi, że chociaż będziemy doświadczani mocą tkwiącego w ludzkiej naturze zła i kąsani w piętę, to ostatecznie zwyciężymy w Chrystusie, który postawił swoją stopę na głowie węża. W tych dniach być może niejednokrotnie będziemy musieli nauczyć się w praktyce pierwszej części tej obietnicy, zmagając się z pokusami diabła i nieżyczliwością ze strony bezbożnych, którzy są jego nasieniem.

Być może będą nas kąsać tak, że będziemy utykać z powodu zranionej pięty, ale uchwyćmy się też drugiej części tej obietnicy i nie bójmy się! Poprzez wiarę radujmy się tym, że możemy panować w Jezusie Chrystusie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here